دانلود بهترين نرم‌افزارهاي شبكه‌هاي واي‌فاي
پنجشنبه یازدهم خرداد ۱۳۹۱ ساعت 13:43 | نوشته ‌شده به دست م.ی | ( )

اين روزها شبكه‌هاي بي‌سيم حسابي طرفدار پيدا كرده‌اند و كمتر كاربري را مي‌توانيد بيابيد كه دوست نداشته باشد يك شبكه واي‌فاي خانگي در خانه داشته و با نوت‌بوك، گوشي موبايل، دستگاه‌هاي اسمارت‌فون، تبلت‌ها و انواع تجهيزات ديجيتالي ديگر به آن متصل شده و از اينترنت پر سرعت روي آن نيز استفاده كند. به همين خاطر نياز به استفاده از نرم‌افزار خاص شبكه‌هاي بي‌سيم نيز افزايش يافته است. نرم‌افزارهايي كه بتوانند اطلاعات مناسبي از شبكه يا شبكه‌هاي محيط اطراف به همراه تنظيمات و امكانات آن‌ها در اختيار كاربران قرار داده و به سادگي قابل راه‌اندازي و استفاده باشند. در ادامه پنج نرم‌افزار معروف و رايگان در اين زمينه را معرفي مي‌كنيم:


Easy WiFi 3.0.129

حجم: 2,47 مگابايت

سيستم‌عامل: ويندوز – مك

اين نرم‌افزار رايگان با يك كليد به شما اجازه مي‌دهد كه شبكه‌هاي واي‌فاي اطراف خود را جست‌وجو كرده و به آن‌ها متصل شويد. اين نرم‌افزار كه در ميان كاربران طرفداران زيادي دارد، به سادگي در استفاده و نشان دادن اطلاعات شبكه‌هاي واي‌فاي محيط اطراف معروف است. نزديك به دويست هزار سرور در اين نرم‌افزار ثبت شده كه با توجه به مكان شما اجازه دسترسي به آن‌ها و استفاده از شبكه‌ بي‌سيم را فراهم مي‌كند.


Xirrus Wi-Fi Inspector 1.2


 حجم: 26,40 مگابايت

سيستم‌عامل: ويندوز

اين نرم‌افزار نيز براي كاربران خانگي و شبكه‌هاي واي‌فاي يكي از بهترين ابزارها است كه امكان جست‌وجوي شبكه‌هاي همسايه و شبكه‌هايي كه امكان اتصال به آن‌ها وجود دارد را مي‌‌دهد. ديگر قابليت اين نرم‌افزار دادن مشخصات شبكه مانند قدرت سيگنال‌ها، قدرت اتصال به شبكه، محدوده پوشش‌دهي شبكه و استانداردهاي امنيتي شبكه‌ است.

Wireless Network Watcher 1.0.0

حجم: 215 كيلوبايت

سيستم‌عامل: ويندوز

اگر مي‌خواهيد اطلاعات كاملي درباره يك شبكه بي‌سيم بدست بياوريد، اين نرم‌افزار كوچك و كم حجم را دانلود و استفاده كنيد. آدرس IP شبكه، نام كامپيوترهاي متصل شده به شبكه، آدرس MAC، نوع كارت شبكه و هر نوع اطلاعات ديگري كه درباره روتر و سيستم‌هاي اتصالي به يك شبكه واي‌فاي وجود دارد، در اين ابزار قابل مشاهده است.   

WeFi 4.0.1

حجم: 11,60 مگابايت

 سيستم‌عامل: ويندوز

هنر اين ابزار يافتن بهترين نوع اتصال به شبكه‌هاي بي‌سيم اطراف است. اگر دوست داريد به يك شبكه پايدار و پر قدرت از نظر سرعت و محدوده پوشش‌دهي متصل شويد، نرم افزار WeFi براي شما به صورت رايگان اين سرويس را ارائه مي‌دهد. استفاده از اين نرم‌افزار براي كاربراني كه در محيط خود چندين شبكه بي‌سيم دارند و مي‌توانند از ميان آن‌ها يكي را انتخاب و متصل شوند، پيشنهاد مي‌شود.

inSSIDer 2.0

حجم: 96/1 مگابايت

 سيستم‌عامل: ويندوز، لينوكس

inSSIDer يك نرم‌افزار حرفه‌اي و اپن‌سورس براي كار با شبكه‌هاي بي‌سيم است. بسياري از كارشناسان و متخصصان شبكه از اين ابزار براي شناسايي شبكه‌هاي اطراف و اطلاعات بيشتر درباره آن‌ها در كنار قدرت گيرندگي سيگنال‌هاي شبكه و تنظميات آن استفاده مي‌كنند. با اين ابزار مي‌‌توانيد بهترين و نزديك‌ترين مكان براي اتصال به شبكه و همچنين مشاهده كانال‌هاي شلوغ در محيط پيراموني و انتخاب يك كانال خلوت‌تر روي روتر را انجام دهيد.

 

منبع: ماهنامه شبکه

موضوعات مرتبط: نرم افزار اینترت

 
دیگر موارد
تماس با مادر اين وبلاگ
در كل اينترنت